در حال بارگیری...
28 اکتبر

نگاهی به طراحی نورپردازی منتخب میدان لینکولن

۲۸ آوریل ، سن دیگو | ستارگان حرفه ی نورپردازی در روز ۲۷ آوریل در موزه هوا و فضای سن دیگو جمع شدند تا به منتخبین ۳۳ مین مسابقات سالانه طراحی نورپردازی بین المللی انجمن بین المللی طراحان نورپردازی احترام بگذارند.۱۷ پروژه از ۸ کشور معرفی شدند که شامل فضاهای مذهبی ، بناهای یابود ، نما ها و حتی ایستگاه های گاز بودند. طراحان نورپردازی منتخب مجموعا تعدادی از خلاقانه ترین و امیدبخش ترین فعالیت های طراحی نورپردازی را در دنیای طراحی نورپردازی معمارانه بازنمایی کردند.

 

تعدادی چراغ LED خطی بر پروفیل های بالا و پایین هر نمای شیشه ای نصب شده که که تارهای عمودی بافته شده و چین دار برونزی رنگ و همچنین الگوی شیشه ای نیمه شفاف داخلی را نورپردازی می کند.در صورتی که نمایی کمی مات و زیبا را جهت زیبایی فضای داخلی ایجاد می کند. یک صفحه دیفیوزر آکرلیک از LED ها محافظت می کند و سیم بندی برای بیش از ۵۰۰ چراغ به صورت افقی درون بروفیل های باریک قرارداده شده و به ۵۰ درایور درون سقف کاذب کنار فضاهای شمالی و جنوبی متصل شده است.

 

یکی دیگر از داوران گفت:”در این پروژه جزئیات به خوبی نورپردازی و روشن می شوند و ترکیب خوبی از افکت های مختلف نورپردازی و همچنین مفهومی قوی که انتخاب هر یک از افکت های نورپردازی را منطقی می کند ارائه شده است.” و “هیچ چیز اغراق آمیز و بیش از حد نیست”.

 

 

 

چراغ های سقفی این عبادتگاه به گونه ای جایگذاری شده اند که بتوان مقادیر متفاوتی از نور را برای عرشه،سکوی خطابه و نیم کت ها و راهرو ها را برای مناسب های خاص تامین کرد. صندلی های شعاعی، با دیوار های زاویه دار از جنس پنل های آکوستیک محاصره شدند، که سمبل ساختامان خیمه های قدیم است. منابع نور ال ای دی LED جایگذاری شده در دیوار که مات کننده هایی از جنس رزین دارند نوری ملایم را روی پنل های چوبی نورپردازی می کنند تا فرم را مورد تاکید قرار دهند.

مربوط کردن فضای داخلی و بیرونی توسط نماهای شیشه ای نورپردازی شده فضایی مهیج و فعال برای این محیط ها خلق می کند.یکی از داوران با نهایت اشتیاق نورپردازی را وصف می کند: “زیبا،اصیل،آرام،گرم و راحت” که در ستایش دقت تیم نورپردازی گفته شد. شرکت طراحی نورپردازی تیلوتسون توسط مفهومی نمادین که تبدیل به اجرای نورپردازی بدون نقص شده فضایی روشن و مقدس در شهر خلق کرده که هرگز نمی خوابد.

ترجمه آزاد از خبر منتشر شده در وب سایت انجمن طراحان نورپردازی بین المللی.